Neden Hurma?

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yalnızca bir avuç hurma büyük sağlık yararları sağlayabilir ve çeşitli hastalıkların başlamasını önleyebilir.

Mebrum Hurma

Peki, hurmalar sağlığınızı nasıl iyileştirir?

Öncelikle hurmanın en büyük faydalarının sindirim sistemi üzerinde olduğu görülmüştür. Hem çözünür hem de çözünmez lifle paketlenmiş olup, kabızlık, ishal ve IBS (İrritabl Bağırsak Sendromu) gibi bağırsak rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur ve karın ve kolorektal kanser riskini azaltır. Dahası, bu diyet lifleri ayrıca sindirim sürecini yavaşlatır, böylece tokluk veya tokluk hissinin yanı sıra kan dolaşımına daha yavaş bir kolesterol ve şeker alımına katkıda bulunur.

Hurmanın besin açısından zengin olduğu ve vitamin ve mineral içeriğinde bol olduğu ve sağlık açısından çok sayıda faydası olduğu bilinmektedir.

Kudüs Hurması

MAGNEZYUM:

Bu makro mineral önemlidir ve ortalama diyette oldukça nadirdir. Kan basıncını düşürerek felç riskini azaltır. Ayrıca, antiinflamatuar özelliklere sahip olduğu için magnezyum bağışıklık sistemi için çok önemlidir.

POTASYUM:

Kalp sağlığını geliştirdiği bilinen başka bir makro mineral; Hurmada bulunan potasyum, inme ve diğer kalp ile ilgili hastalık riskini azaltır. Aynı zamanda sağlıklı ve duyarlı bir sinir sistemini destekler.

DEMİR:

Hurma, demir alımını artırmak isteyen vejetaryenler ve veganlar için harika bir haber olan harika bir demir kaynağıdır. Hurma ayrıca anemiden muzdarip olanlar için mükemmel besin takviyesi görevi görür.

B VİTAMİNLERİ

Hurma, yüksek B vitamini seviyeleri, özellikle beyin sağlığı için önemli olan B6 vitamini ile ilişkilidir. Aslında, daha iyi odaklanmanıza olanak tanır ve size gelişmiş hafıza sağlar ve zihninizi keskin ve öğrenmeye hazır tutar.

Cevizli Hurma

HURMA GÜÇLENDİRİR

Hurmada bulunan önemli miktarda mineral, aynı zamanda kemikleri güçlendirmesi ve osteoporozu önlemesiyle de bilinmesinin sebebidir. Sağlıklı kemik gelişimi ve gücünden kazanç elde etmek istiyorsanız, kendinize bu sihirli küçük ödüllerden alın. İlginç bir şekilde hurmalar, alerjik reaksiyonları ve mevsimsel alerjileri azalttığı bilinen organik kükürt içerir – yani evet, aslında bahar mevsiminin tadını çıkarabilir ve alerjilerinizi iyileştirebilirsiniz! Son olarak yemek tarihleri ​​vücudunuzu detoksifiye etmenize yardımcı olabilir. Bu kuru meyveler, kansere yol açabilecek oksidasyon ve iltihaplanmaya karşı korumaya yardımcı olan süper antioksidan polifenoller içerir.

Diyet Hurması

Kesinlikle hiçbir yan etkisi olmayan; suni şeker ve yüzde sıfır yağ içermeyen hurmalar, çeşitli sağlık yararlarını göstermiştir ve en sağlıklıları arasında olduğu kanıtlanmıştır. Hurma özellikle enerji artışı sağladıkları ve tokluğu korudukları için atıştırmalık olarak mükemmeldir.

Sözün özü “HURMA” kesinlikle sağlıklı ve güçlü bir vücut için ödenmesi gereken lezzetli bir bedeldir ve artık onlara aşina olmamızın zamanı geldi!

Hakkında admin

Tekrar Gözat!

Taze Yaş Hurma

Taze yaş hurmaların en çok sevilen türü Sukkari hurmadır. Sukkari Hurma Medine'den ithal edilmektedir. Sukkari hurma, dalından olmamış halde toplanıp buzluklarda muhafaza edilen ve taze tadıyla yenilebilen kaliteli bir hurma çeşididir.

Bir cevap yazın